درباره ما

موسسه قرآنی بیت الاحزان حضرت زهرا سلام الله علیها از سال ۱۳۷۵ به همت جمعی از روحانیون و خيران و قرآن دوستانِ

دهستانِ خیر از توابع شهرستان استهبانِ

 

 

استان فارس، فعالیتهای خود را آغاز نمود و با گسترش فعالیت های خویش در سطح کشور، اکنون قریب به 200شعبه روزانه و 14مرکز شبانه روزی حفظ یکساله قرآن کریم در بیش از15استان کشور از جمله شیراز، مشهد، قم، خوزستان، لرستان، کرمان و... دارد. از مهمترین و منحصر به فردترین اقدامات مؤسسه، راه اندازی مراکز شبانه روزی حفظ و مفاهیم یکساله کل قرآن کریم است که این مهم از سال ۱۳۸۰ اجرایی و اکنون چهاردهمین مرکز آن بنام *مجتمع قرآنی سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی* در تاریخ 10دیماه1400 به مناسبت گرامی داشت سالروز شهادت شهید حاج قاسم سلیمانی در منطقه کوهپایه استان کرمان، با حضور دکتر پورابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس و نماینده مردم محترم کرمان در مجلس شورای اسلامی و همچنین با حضورامام جمعه و نماینده ولی فقیه در استان کرمان، افتتاح و به بهره برداری رسید.
حاصل فعالیت های موسسه در طی دو دهه و خوردی، تربیت بیش از2300نفر حافظ کل قرآن کریم از اقصی نقاط جهان از جمله کشور عزیزمان ایران، چین، عراق، آمریکا، هند، پاکستان، افغانستان، کویت، لبنان و سایر کشور ها و همچنین تربیت ده ها هزار حافظ اجزاء بوده است.
*مجتمع قرآنی سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی،* در منطقه ای خوش آب و هوا بنام منطقه کوهپایه در فاصله ای حدود 35کیلومتری از گلزار شهدای کرمان و مرقد مطهر شهید حاج قاسم سلیمانی واقع شده است.
این مجتمع قرآنی که در زمینی به مساحت حدود 4هکتار در حال احداث میباشد، 5فاز برای آن پیش بینی شده است، که اولین فاز آن، مرکز حفظ یکساله قرآن کریم است که در 10دیماه 1400 و ایام بزرگداشت شهادت شهید حاج قاسم سلیمانی به بهره برداری رسید.
بحول و قوه الهی طبق برنامه ریزی های صورت گرفته، سالی یکی از این فازها ساخته و در ایام بزرگداشت شهادت شهید سلیمانی افتتاح و به بهره برداری خواهد رسید.
همان‌ طور که اشاره شد، برای این مجتمع، 5فاز تعریف شده که گفته شد فاز اول آن مرکز حفظ یکساله قرآن کریم میباشد که به بهره برداری رسید.
فاز ۲ این مجتمع طرح رویش‌های مکتب شهید سلیمانی خواهد بود که با رایزنی با نهادهایی مثل آموزش‌وپروش، حوزه‌های علمیه و پادگان‌های آموزشی، دوره‌های کوتاه مدت سه روزه شامل حفظ سوره‌های نسبتاً کوچک قرآن همراه با تفسیر و بیان احکام و برنامه‌های جانبی دیگر همچون روایتگری توسط همرزمان شهید سلیمانی و مدافعان حرم خواهد بود که در طول سال به تناوب برگزار می‌شود.
فاز سوم مجتمع، برگزاری طرح تثبیت قرآن برای حافظان کل قرآن به طور ثابت در این مجتمع خواهد بود و فاز چهارم راه‌اندازی شعبه‌ای از دانشسرای باقرالعلوم(علیه السلام ) جهت آماده سازی حافظان کل به منظور شرکت در آزمون کارشناسی‌ارشد علوم قرآن و حدیث است و در فاز پنجم مجتمع برنامه راه‌اندازی حوزه علمیه قرآن محور با همکاری نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه کرمان را خواهیم داشت. '